top of page

 

 

O NAS

 

 

Jesteśmy praktykami różnych specjalizacji,

których połączyła pasja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami.

 

Człowiek, rozwój i jakość życia należą do naszych fundamentalnych wartości.

 

By nasze usługi odpowiadały Państwa realnym potrzebom,

stale doskonalimy swoje umiejętności realizując projekty rozwojowe dla polskiej oświaty, wzbogacając je kompetencjami doskonalonymi w szkołach trenerskich 

i uszlachetniając współpracą z globalnymi przedsiębiorstwami.

 

 

 

DLACZEGO RAZEM Z NAMI ?

 

 

Ponieważ regularnie doświadczamy, jak bardzo zależy Państwu na stworzeniu optymalnych warunków do nauki oraz pogłębienia  świadomości i autonomii swoich uczniów, a w naszą pasję wpisuje się tworzenie warunków do wypróbowania najlepszych narzędzi w praktyce. 


Ponieważ wyraźnie czujemy,  jak trudno w dzisiejszej szkole o zbudowanie dobrej  relacji na osi nauczyciel – uczeń - rodzic, stanowiącej fundament jakości szkolnego środowiska i równie dobrze wiemy, jak skutecznie wspierać jej kształtowanie.

 

Ponieważ mamy  świadomość, że szkoła jutra to coś zdecydowanie więcej niż miejsce w rankingu i to od kondycji i  rozwoju kompetencji nauczyciela dziś, ściśle zależeć będzie jakość ewaluacji jutro…

 

 

 

 

 

 

EWA BORGOSZ

 

 

Z wykształcenia tłumaczka i nauczycielka. Po ukończeniu  Instytutu Lingwistyki Stosowanej  Uniwersytetu Warszawskiego oddała się pracy w szkole z pasją i niegasnąca przez lata energią. Stale rozwija swoje umiejętności i przygląda się uważnie nowym trendom w nauczaniu, jest absolwentką Studiów  Podyplomowych w zakresie Edukacji Niezależnej  na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych UW,

a w ostatnim okresie – pierwszych w Polsce Podyplomowych Studiów  Neurodydaktyki z Tutoringiem

w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

 

Mówi o sobie, że jest nauczycielką w stanie spoczynku, bo jak się jest prawdziwym nauczycielem – to już na zawsze. Przez wiele lat uczyła języka niemieckiego i rosyjskiego w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum.

Jest założycielką i wieloletnią dyrektorką jednej z pierwszych szkół niepublicznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Obecni dzieli się swoim bogatym doświadczeniem z innymi prowadząc szkolenia dla Rad Pedagogicznych w całej Polsce.  Od 15 lat współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej jako trenerka i edukatorka. Prowadziła warsztaty dla nauczycieli na Białorusi, w Łotwie i na Ukrainie.

Jest również  autorką wielu szkoleń dla nauczycieli.

Jej pasją są podróże na wschód dalszy i bliższy (Gruzja, Ukraina, Indie i dalej).

 

Prowadzi blogi:

 

http://nauczycielkaniemieckiego.blogspot.com

 

http://anarchistkawpodrozy.blogspot.com/

 

Zajmuje się ceramiką, toczeniem na kole i wyrobem biżuterii z ceramiki. Lubi kino. Ma dwóch dorosłych synów, synowa i wnuczkę. Mieszka w ponad stuletnim drewnianym domu w towarzystwie dwóch psów i tyluż czarnych kotów.

 

 

Propozycje i opis szkoleń:

 

  • Klasa z klasą czyli jak stworzyć zintegrowany zespół klasowy?

 

  • Budowanie atmosfery ucznia się w klasie

 

  • Co o mózgu powinien wiedzieć każdy nauczyciele? (Neurodydaktyka a ocenianie kształtujące)

 

  • Nowoczesne nauczanie – techniki i metody pracy uczniów

 

  • Czy rada pedagogiczna może być zgranym zespołem?

 

  • Rozwijanie kreatywności w szkole

 

 

EWA

 

 

 

 

Beata kozikowska

 

Z wykształcenia aktorka po Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Uczennica Krystiana Lupy, Anny Dymnej i Jerzego Stuhra. Występowała na scenach Teatru Narodowego, Teatru Rozmaitości, Wybrzeże, oraz w wielu filmach i serialach.  Od 15 lat pracuje w studiach dźwiękowych Warszawy nagrywając lub reżyserując reklamy, nagrania lektorskie do filmów i programów telewizyjnych. Między innymi użyczyła swojego głosu do nagrania syntetycznej mowy, która obecnie jest wykorzystywana w iPhonach oraz w systemie nawigacyjnym Sygic i Citroena.

Ukończyła Roczny kurs pomocy psychologicznej w ujęciu Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, a także dwuletni Kurs Technik Improwizacyjnych oparty na metodach Lee Strasberga i Violi Spolin. Obecnie jest w trakcie szkolenia z metody Teatru Forum stworzonej przez Augusto Boala. 

W 2014 roku ukończyła Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych na SWPS przy Laboratorium Psychoedukacji. Stworzyła i od dwóch lat prowadzi warsztat pracy przed mikrofonem dla lektorów

„Raz, dwa, raz... próba mikrofonu” oraz udziela indywidualnych konsultacji osobom, które chcą pracować

z ekspresją osobistą (głos, artykulacja, spontaniczność i autentyczne wyrażanie się).

Jej pasją jest wykorzystywanie technik parateatralnych i dramowych do pracy szkoleniowej, oraz tworzenie nowatorskich doświadczeń edukacyjnych. 

Marzy o podróżach kulinarno-kulturalnych.  Prywatnie mama trzech córek (23 lata oraz 3,5 letnie bliźniaczki)

Więcej informacji o dorobku zawodowym znajdą Państwo pod linkiem

 

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1127404

 

BEATA

MICHAł Grunt-Mejer

"nie ważne skąd pochodzisz,ważne dokąd zmierzasz..."

 

Z wykształcenia filolog, germanista, nauczyciel oraz trener grupowy.  Zawodowo przez blisko dekadę manager,  trener biznesu oraz coach w międzynarodowych korporacjach. 

Zafascynowany oświatą oraz badaniami wpływającymi na nowe trendy  w skutecznym nauczaniu dzieci

i młodzieży.  Specjalizuje się w treningu kompetencji miękkich. Od czterech lat prowadzi szkolenia dla nauczycieli, dotyczące różnych płaszczyzn komunikacji interpersonalnej oraz nowoczesnych metod aktywizujących.

Przez swoje doświadczenia zbudował w sobie przekonanie, że jedną z najcenniejszych postaw we wspieraniu innych w rozwoju jest uważna obecność i stworzenie przestrzeni na wgląd i głębszą refleksję.

Zmiany w nastawieniu i przekonania każdego człowieka mogą ewoluować jedynie wówczas, jeśli odpowiadają wewnętrznemu systemowi wartości.  Jego pasją jest towarzyszenie innym w odkrywaniu połączeń między pragmatyzmem życia zawodowego i znajdywaniem głębszego sensu podejmowanych działań. 

Bliskie są mu także tematy dotyczące neurodydaktyki oraz neurobiologii. W 2014 roku ukończył Podyplomowe Studia Trenerów Grupowych na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. 

Prywatnie miłośnik natury i eksplorowania jej na dwóch nogach, kółkach a czasem nawet na dwóch deskach. Ojciec dwójki chłopców ( 4,5 i 1,5 roku)

 

 

 

 

MICHAŁ

MAŁGORZATA OSIŃSKA

 

Z wykształcenia jest historykiem, posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczycielka historii i WOS-u

w 2 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum "Dwójka" w Warszawie, gdzie piastowała również funkcję wicedyrektora. Obecnie jest trenerem w projektach edukacyjnych prowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński. Prowadzi także szkolenia i warsztaty dla rad pedagogicznych we współpracy 

z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz innymi wiodącymi firmami szkoleniowymi. Specjalizuje się

w tematyce oceniania kształtującego, ewaluacji, pracy zespołowej, technikach uczenia i motywowania, budowania koncepcji pracy szkoły a także problematyce związanej z wychowaniem.

Poza niezliczoną ilością kursów, których była moderatorem:

"Ocenianie kształtujące"; "Lider oceniania kształtującego"; "Motywowanie uczniów do nauki";

"Szkoła Ucząca się"; "Superwizja pracy moderatorów w kursach internetowych"

sama podnosi stale swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach dla trenerów:

Szkolenie dla trenerów CEO „Szkoła ucząca się ‘(100h)-2000r.Szkolenie dla trenerów CEO

„Badanie jakości pracy szkoły”(160h)-2001r

„Rozwój zespołu” – WJ - 5114/427/1-20/9/2011

„Coaching”– WJ - 5114/427/1-20/9/2011

„Making the difference: Understanding how groups and organizations work”

24-27 IV 20111.Szkoła Trenerów „Rozwój kompetencji trenerskich” – starszy trener: certyfikat – WJ - 5114/427/1-20/9/2011 (160h)

2.„Zaawansowane metody szkoleniowe” WJ - 5114/427/1-20/9/2011Szkoła trenerów STOP „Doskonalenie wiedzy i umiejętności trenerskich do przeprowadzenia szkoleń z grupą szkoleniową”, (100 h) – 2006r

3.Szkolenie: motywowanie uczniów do nauki i ocenianie kształtujące w Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej – 2007r

Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły etap III – praca w charakterze trenera i współautora materiałów szkoleniowych w szkoleniach dla wizytatorów, dyrektorów szkół i nauczycieli we współpracy z Uniwersytetem jagiellońskim od 2010r. Zakres tematyczny: ewaluacja zewnętrzna i wewnętrzna

 

Lubi doświadczenia miłe dla ducha, na przykład spotkania z przyjaciółmi, dobre książki, filmy, teatr, a dla ciała narty, rower, pływanie i dobre jedzonko.

MARIAN OSIŃSKI

 

Z wykształcenia inżynier mechanik, z zawodu nauczyciel, dyrektor szkoły oraz trener biznesu.

Poza edukacją specjalista od promocji, reklamy i PR w instytucjach rynku kapitałowego i NGO. Doświadczenie z wielu miejsc pracy pokazało, że niezbędne jest stałe doskonalenie swoich umiejętności

i nadążanie za zmieniająca się rzeczywistością – zwłaszcza w edukacji. Stąd ukończony kurs trenerski

w STOP-ie i kilkuletnia już praca jako trener edukacji w projektach unijnych (dyrektorzy, nauczyciele), wspomaganiu (kilkadziesiąt szkół) i firmach szkoleniowych (rady pedagogiczne).

 

Własne doświadczenia wzbogacone ciągłym poszukiwaniem wiedzy o holistycznym uczeniu

i wychowywaniu dzieci, o metodach i technikach stosowanych przez nauczycieli dziś oraz tych,

które stosować będą w przyszłości, pozwalają na możliwie praktyczne realizowanie wielu tematów szkoleniowych z obszarów:

 

- ewaluacji (zwłaszcza wewnętrznej),

- oceniania (nie tylko OK. czy WSO ale przede wszystkim jak pracować z informacją zwrotną),

- pracy z uczniem ( jak uczyć ucznia uczenia się, techniki uczenia, motywowania, indywidualizacja,)

- kształtowania relacji z rodzicami (nie tylko „trudnymi”),

- implementacji zagadnień neuropedagogiki w codziennej pracy w szkole (czyli kiedy mózg ucznia się uczy).

- wdrażania skutecznych technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkole 

 

 

Ostatnio intensywnie zdobywa wiedzę o uczeniu najmłodszych z myślą o wnuczkach, z których jedna ma już problemy (sześciolatka), a druga na pewno też je będzie miała (kinestetyk). I im więcej studiuje, tym bardziej „wie, że nic nie wie”. Ale się nie poddaje! Uczymy się przez całe życie!

JOLANTA SZYMANEK

 

 

Z wykształcenia jestem pracownikiem socjalnym. Zawodową pracę rozpoczęłam w organizacjach pozarządowych. Pracowałam z młodzieżą o nierównych szansach życiowych z małego miasteczka, proponując różnego rodzaju warsztaty i zajęcia, od praktycznych do artystycznych, prowadząc niezliczone ilości rozmów o tym co ważne w życiu i motywując do wzięcia go w swoje ręce.

Brałam też udział w organizacji dużych imprez o zakresie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.
Obecnie pracuję dla dużej międzynarodowej korporacji.


Prywatnie jestem zafascynowana minimalizmem, czyli poglądem, że „mniej znaczy więcej” jako antidotum na bolączki obecnej konsumpcyjnej kultury oraz realizuję swój życiowy projekt pod kryptonimem „Wyprowadzka na wieś”.

 

Prowadzi bloga: http://www.osiedlisko.pl

 

W swojej pracy korzystam z dwóch metod: Coach Wise i Zen Coachingu, stworzonego i propagowanego przez norweskiego coacha Kare Landfalda.



 

 

bottom of page